Domů  /  Reference  /  Dotazy

Dobrý den,s přítelem uvažujeme o pořízení domu a pozemku... Nyní bydlíme v bytě v Ov,yt jsme koupily s pomocí 100% hypo,20 let´= 5 let fixace( vlastníme 2 roky) yt chceme prodat,ale ohužel po zaplacení sankcí atd..nám nezydnou žádné úspory ani z prodeje bytu. Má hlavní otázka je zda máme šanci na získání úvěru od Vás Cca dům 2,5-3 mil a pozemek okolo 1 mil.. Nyní jsem na rodičovské dovolenné partner pracuje v pohostinství. Partner může zdokladovat 10 000 tis( to má na výplatní pásce,jinak plat okolo 45 ti),já měla na cca pohyblivou výplatu cca 16 tis. mohu se zeptat zda bychom ( po skončení rodičovské) dosáhli na úvěr ?

Dobrý den, paní Terezo.

Děkuji az Váš dotaz.

Nejprve k Vašemu stávajícímu úvěru na byt. Není nezbytné, abyste při prodeji bytu platili bance sankci za předčasné splacení úvěru. Je možné, že kupující převezme stávající úvěr nebo v případě, že Váš nový úvěr na pozemek a dům připravíme ve stejné bance, kdy máte nyní úvěr na byt. V těchto případech bychom Vám v bance vyjednali, abyste neplatili sankci za spalcení úvěru před uplynutím fixace.

Financování koupě pozemku a výstavby nového domu je možné připravit i v případě, že Vaše příjmy nelze doložit. Další možností je varianta, při které bychom nákup pozemku i vlastní výstavbu domu zafinancovali my a následně byste spláceli dům formou pronájmu s garantovanou možností odkupu, popř. by bylo možné připravit úvěr až po dokončení domu a Vašem přestěhování.

Myslím, že v tuto chvíli je nejdůležitější, abyste promysleli, jaká měsíční splátka by pro Vás byla přijatelná. Následně bychom připravili výpočet financování a v případě, že by vše vycházelo dle Vašich představ, bylo by možné vyhledat vhodný pozemek pro výstavbu a zahájit přípravu stavby.

Určitě by však nejvhodnější bylo vše prodiskutovat osobně. V případě Vašeho zájmu se Vám rádi budeme věnovat.

Případné další dotazy Vám zodpovíme i e-mailem či telefonicky.

Úspěšný týden

Robert Löwy

Hledání

Vyberte si dům
svých přání

Zadejte parametry pro výběr Vašeho domu.

Vyhledávat domy můžete podle zastavěné plochy, užitné plochy, dispozičního řešení (počtu místnstí), podle cenové relace nebo podle katalogového čísla domu.

Aktuality

Telefonát zdarmavyplňte následující formulář a my vám zavoláme Konzultace zdarmavyužijte možnost nezávazné konzultace s odborníky zdarma Splátková kalkulačkaspočítejte si výši měsíčních splátek Poslat dotazptejte se na to, co vás zajímá