Nejčastější dotazy našich klientů a příklady financování pro Vás mohou být tou správnou inspirací.

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Kdy se začíná splácet úvěr?

Standardní podmínky většiny úvěrů jsou takové, že se úvěr začíná splácet po jeho vyčerpání. U běžných úvěrů na pozemek je to tedy hned po koupi pozemku, u úvěrů na výstavbu je to prakticky po dokončení domu, neboť se zpravidla tento úvěr nevyčerpá najednou. Po rozčerpání úvěru na stavbu si však běžně banky účtují úroky z vyčerpaného objemu financí.

Pro klienty, kteří to potřebují, však dokážeme připravit exklusivní řešení odkladu splátek úvěru za pozemek a úroků z vyčerpaného úvěru na stavbu. Klienti naší společnosti tedy mohou zahájit splácení úvěru i úroků až po nastěhování do nového domu.

Nemáme žádnou hotovost ani pozemek a ještě splácíme úvěr na auto. Máme nějakou šanci získat úvěr a mít vlastní dům?

Ano, v podobné situaci je řada našich klientů a vždy se nám podaří připravit vhodné řešení. Běžně zajišťujeme profinancování pozemku i domu ze 100%. Často dokonce připravujeme pro klienty i konsolidaci jejich stávajících úvěrů. Výsledná výše měsíční splátky tak bývá zpravidla výrazně nižší, než je součet všech původních měsíčních výdajů klientů.

Bydlíme v pronajatém bytě, nevlastníme pozemek a máme k dispozici ušetřených 300 tis. Kč. Bohužel, vzhledem k vysokému nájmu, bychom potřebovali začít splácet úvěr až po nastěhování do nového domu. Je to možné?

Ano, často řešíme velmi podobné situace našich klientů, kteří vzhledem ke stávajícím měsíčním výdajům na bydlení nemohou současně splácet úvěr na pozemek. Pro takové klienty zajistíme odklad splátek až do doby nastěhování do nového domu.

Nyní bydlíme v bytě v osobním vlastnictví, ale uvažujeme o vlastním domě. Byt bychom po dokončení domu rádi prodali a umořili tak značnou část investice do nového domu. Je to možné?

Ano, financování připravujeme vždy individuálně a tak v řešení, které připravíme pro Vás, bude uvažováno s následným prodejem stávajícího bytu a využitím financí z jeho prodeje do stavby nového domu.

I přes Váš záměr stávající byt prodat, bychom mohli připravit pro porovnání také další variantu, která by uvažovala s případným pronájmem bytu. Příjmy z pronájmu by pak mohly sloužit na úhradu měsíčních splátek úvěru na nový dům.

S manželem máme dostatečné příjmy na splátky, které však nejsme schopni zdokladovat. Při návštěvě banky nám sdělili, že nám úvěr neposkytnou. Máme šanci u vás?

Samozřejmě. Někteří naši klienti nemohou prokázat dostatečný příjem, i když jej ve skutečnosti mají. U nás připravíme úvěr pro každého, kdo je fyzicky schopen splácet výslednou splátku. Připravíme tedy úvěr i pro toho, kdo tabulkovým hodnotám bank nevyhovuje.

Mám vlastní pozemek a dostatečnou hotovost na stavbu hrubé stavby. Manželka má však záznam v registru dlužníků. Jste schopni pro nás připravit úvěr na profinancování dokončovacích prací?

V minulosti jsme úspěšně připravili řešení financování stavby domu i pro naše klienty, kteří měli záznam v registru dlužníků. Příprava takového řešení je zpravidla výrazně složitější a časově náročná, avšak i takové případy se nám daří řešit.

Vybrali jsme si pozemek a prodávající nám připravuje návrh úvěru. Máme jeho nabídky využít?

Zcela jistě bychom nejprve doporučovali důkladně prověřit Vámi vyhlídnutý pozemek – viz. odst. před koupí pozemku.

Financování pozemku je nezbytné řešit již ve vazbě na způsob financování výstavby domu. Jen tak lze připravit to nejvhodnější řešení a ušetřit mnoho peněz. Nejlépe bude, když si u nás sjednáte osobní konsultaci – nezávaznou schůzku – na které pro Vás připravíme návrh financování Vašeho záměru. Poté si můžete náš návrh porovnat s nabídkou, kterou pro Vás připravuje prodávající pozemku. Jsem si jist, že naše řešení bude pro Vás výrazně výhodnější.

PŘÍKLADY FINANCOVÁNÍ

Níže uvádíme několik konkrétních příkladů financování úvěrem, které připravili naši finanční experti pro klienty:


Kupní cena pozemku                         

600.000 Kč

Cena domu vč. vybavení                 

3,200.000 Kč

Celková investice:                           

3,800.000 Kč

Vlastní hotovost klienta:                              

0 Kč

 

Měsíční splátka:                                 

10.335 Kč                       

při splatnosti úvěru 40 let

                                                        

12.997 Kč                       

při splatnosti úvěru 30 let

                                                                                                                    

Kupní cena pozemku                      

1,200.000 Kč

Cena domu vč. vybavení                 

3,600.000 Kč

Celková investice:                         

4,800.000 Kč

Vlastní hotovost klienta:                    

200.000 Kč


Měsíční splátka:                                

13.111 Kč                       

při splatnosti úvěru 40 let

                                                                                                                       

Kupní cena pozemku                    

1,600.000 Kč

Cena domu vč. vybavení               

5,300.000 Kč

Celková investice:                        

6,900.000 Kč

Vlastní hotovost klienta:                  

800.000 Kč


Měsíční splátka:                               

26.175 Kč                       

při splatnosti úvěru 25 let

 

Doplňující informace:

Úvěr předpokládá splnění metodik financující banky. Považujeme za interní závazek vyřídit úvěr všem klientům, bude-li to s ohledem na aktuální nabídku českých bankovních domů možné.

Měsíční splátky uváděné u jednotlivých domů jsou kalkulovány s využitím vlastních zdrojů klienta ve výši 200.000 Kč, dobou splatnosti 40 let resp. 20 let, úrokovou sazbou 3,2 % p.a. a při ceně domu vycházející z uvedené skladby cen.

Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce (www.coi.cz).

Tento propagační materiál není nabídkou (návrhem) na uzavření smlouvy.

Smluvní vztah vzniká a konkrétní podmínky jsou stanoveny písemnou smlouvou. 

Využití programu „Zelená úsporám" je závislá na podmínkách výzvy vyhlášené poskytovatelem dotace.