Aktuality

Ministr na Radiožurnálu: O Zelené úsporám rozhodnu příští týden

06.04.2011 16:18

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa hovořil v Českém rozhlase o problémech svého resortu, zejména o programu Zelená úsporám. Ministr se nechystá znovu otevřít program Zelená úsporám. Ve chvíli, kdy se nedostává peněz na už přijaté žádosti, by to podle něj byl čirý populismus.

O dalším postupu při vyřizování žádostí chce Chalupa rozhodnout příští týden, až obdrží analýzu časové řady přijímání žádostí. Od počátku programu bylo podáno téměř 80 tisíc žádostí o dotaci. Z tohoto počtu bylo přibližně 37 tisíc žádostí schváleno do konce roku 2010. Tyto dotace jsou v současné době vypláceny. Zbylých 42 tisíc žádostí je rozdělováno na ty, které splňují podmínky a mohou být puštěny do schvalovacího procesu - těch je zhruba 60 procent, a na ty, které podmínky programu nesplňují.

Tři varianty řešení

Program disponuje 19,6 miliardy korun. Při sečtení všech požadavků několik miliard schází. Ministr má tři možnosti, jak tento problém vyřešit: od krácení výše dotací přes vyplácení podpory podle data podání žádostí až k posuzování kvality zpracování dokumentace. Chalupa bude hledat takovou cestu, aby se dostalo na všechny už přijaté žádosti a aby se výše dotací blížila co možná nejvíc už vyplaceným podporám.

V rozhovoru ministr dále hovořil o problému kůrovce na Šumavě i o špatném ovzduší na Ostravsku. Celý rozhovor si můžete poslechnout na http://www.rozhlas.cz/iradio/radiozurnal?p_po=3169

Další aktuality
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Hledání

Vyberte si dům
svých přání

Zadejte parametry pro výběr Vašeho domu.

Vyhledávat domy můžete podle zastavěné plochy, užitné plochy, dispozičního řešení (počtu místnstí), podle cenové relace nebo podle katalogového čísla domu.

Telefonát zdarmavyplňte následující formulář a my vám zavoláme Konzultace zdarmavyužijte možnost nezávazné konzultace s odborníky zdarma Splátková kalkulačkaspočítejte si výši měsíčních splátek Poslat dotazptejte se na to, co vás zajímá