Aktuality

Konference k Návrhu koncepce bytové politiky

21.06.2011 13:16

Koncepce státu v oblasti bydlení


Ministerstvo pro místní rozvoj předkládá vládě k projednání koncepci státu v oblasti bydlení do roku 2020. Doba platnosti koncepce je navržena s ohledem na programové období 2014-2020. Její vyhodnocení by však mělo probíhat průběžně tak, aby s předstihem bylo možné využít zkušenosti s její realizací pro přípravu programového období 2020+.
Na základě usnesení vlády MMR předložilo koncepční materiál v oblasti bydlení už v roce 2010. Z vzhledem k ukončení funkčního období předchozí vlády, nebyl tento dokument projednán.
Samotné přípravě koncepce předcházela řada seminářů a pracovních setkání. Tři z těchto setkání byly zaměřeny speciálně na tyto oblasti:

  • bydlení pro seniory s důrazem na komplexnost služeb pro seniory s různými potřebami

  • zajištění finančních zdrojů pro naplnění cílů koncepce a zapojení soukromého sektoru

  • nájemní bydlení

Základní fakta

Pro zpracování byly využity odborné texty, studie, nález NKU ve věci kontroly naplňování koncepce bydlení pro roky 2005-2010, výsledky průzkumu potřeb a názorů starostů obcí ČR z roku 2011 a další zdroje

  • Zpracováním koncepce byla pověřena společnost KPMG

  • Příprava koncepce probíhala v úzké spolupráci KPMG – MMR – SFRB

  • Koncepce obsahuje stanoviska profesních organizací působících v oblasti bydlení

  • Koncepce je členěna na část analytickou a návrhovou. Zjištění uvedená v závěrech analytické části se společně s analýzou SWOT stala podkladem pro formulování návrhové části.

http://www.sfrb.cz/o-sfrb/aktualne/?tx_ttnews%5Btt_news%5D=6&cHash=90fdbff2beeec86ee86601995be9b012

Další aktuality
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Hledání

Vyberte si dům
svých přání

Zadejte parametry pro výběr Vašeho domu.

Vyhledávat domy můžete podle zastavěné plochy, užitné plochy, dispozičního řešení (počtu místnstí), podle cenové relace nebo podle katalogového čísla domu.

Telefonát zdarmavyplňte následující formulář a my vám zavoláme Konzultace zdarmavyužijte možnost nezávazné konzultace s odborníky zdarma Splátková kalkulačkaspočítejte si výši měsíčních splátek Poslat dotazptejte se na to, co vás zajímá