Domů  /  Reference  /  Dotazy

Dobrý den, ráda bych se ještě zeptala, o kolik se liší cena domu (W225) postaveného tzv. na klíč a pouze hrubou stavbou tohoto typu domu. Co přesně obsahuje hrubá stavba domu? Je možno nezávazně spočítat konečnou cenu hrubé stavby W 225, pokud bych chtěla stavět z pálených bloků (š. 40 cm) místo ytongu? Předem děkuji.

Dobré odpoledne, paní Jano.

Děkuji za Váš dotaz.

Obecně lze říci, že hrubá stavba představuje cca 1/2 z celkové ceny dokončeného domu.

Bohužel však přesná definice položek, které má obsahovat hrubá stavba, neexistuje.

Já bych v případě, že máte v úmyslu realizovat dokončovací práce svépomocí, doporučil realizaci hrubé uzavřené stavby - tedy kompletní základy (základovou desku), obvodové a nosné zdivo vč. hydroizolace pod zdivem, stropní konstrukci, nadezdívky a štíty, krov, střešní krytinu a okna (v obvodových stěnách, tzn. mimo střešních oken, která se osazují zpravidla až těsně před montáží sádrokartonů). Tento rozsah je dle mého názoru vhodné zrealizovat od jednoho dodavatele s ohledem na poskytovanou záruku.

Rozdíl v ceně obvodového zdiva zhotoveného z Ytongu či Porothermu je v celkové ceně stavby prakticky zanedbatelný - max. v řádu několika tisíc korun.

V případě, že přesně vyspecifikujete položky, které byste si přála zrealizovat naší společností, samozřejmě jsme schopni připravit přesný rozpočet. Myslím však, že právě rozsah prací a použité materiály by bylo vhodné prodiskutovat nad projektem domu osobně.

Pokud máte zájem, rádi se Vám budeme věnovat.

Hezký víkend

Robert Löwy

Hledání

Vyberte si dům
svých přání

Zadejte parametry pro výběr Vašeho domu.

Vyhledávat domy můžete podle zastavěné plochy, užitné plochy, dispozičního řešení (počtu místnstí), podle cenové relace nebo podle katalogového čísla domu.

Aktuality

Telefonát zdarmavyplňte následující formulář a my vám zavoláme Konzultace zdarmavyužijte možnost nezávazné konzultace s odborníky zdarma Splátková kalkulačkaspočítejte si výši měsíčních splátek Poslat dotazptejte se na to, co vás zajímá