Dobrá investice

Vlastní projekt investora


Pět kilometrů východně od okraje Prahy, mezi Mukařovem a Svojeticemi, leží malá obec Tehovec. Obec se může pyšnit bohatou historií. První písemná zmínka o Tehovci pochází z roku 1373, ale jeho historie sahá mnohem dál. V současnosti má Tehovec okolo čtyř seti obyvatel a díky své poloze může být příjemným místem pro život těch, kteří dávají přednost klidu a přírodě před ruchem velkoměsta a přitom chtějí mít ve výborné dopravní dostupnosti vše potřebné.

 

Během cesty mimo jiné míjíme například kadeřnictví, cukrárnu či restauraci. Sjíždíme z hlavní silnice a za nedlouho se po štěrkové cestě dostáváme do klidné ulice tvořené novými rodinnými domy. Téměř na konci ulice se nachází zatím neobydlený dům investora pana Urse. Obcházíme garáž na čele domu a za rohem se dostáváme ke schodišti stoupajícím ke vstupním dveřím a dveřím do prostorné komory. Pan Urs, obchodník s nemovitostmi, si nechal postavit dům společností WELFAST, o které se dozvěděl z reklamy v časopise. Firma provedla stavbu domu na základě vlastního projektu investora. „Hned po prvních jednáních jsem věděl, že s firmou WELFAST chci spolupracovat. Vycházeli vstříc mým návrhům a požadavkům, nenechali se odradit mými vysokými nároky, které navíc byli schopni splnit."

Po vstupu do domu procházíme prostornou chodbou a dostáváme se do velkého obývacího pokoje spojeného s jídelnou a kuchyní. Celý prostor díky velkým oknům a světlé borovicové podlaze působí velmi světle a teple. Za velkým francouzským oknem v obývacím pokoji se rozprostírá zahrada. Z obývacího pokoje můžeme projít rovnou na slunnou terasu, ale raději se vydáváme po masivním dřevěném schodišti do prvního patra. V prvním patře nacházíme tři prostorné pokoje, koupelnu a druhou toaletu. První pokoj, který jsme navštívili, nás potěšil krásným výhledem na poklidná pole ležícími za protějším domem. Naše srdce si hned získal, možná ne největší, ale snad nejútulnější, velmi slunný a romanticky působící pokoj se dvěma střešními okny a jedním oknem klasickým. Největší ze tří ložnic nabízí výhled do zahrady domu, za kterou se nachází louka a stromoví. Nepřekvapuje nás, že i elegantní koupelna s rohovou vanou je osvětlena střešním oknem. Obě toalety, jedna v přízemí i ta druhá v prvním patře, jsou pohodlně prostorné.

„Příjemně mě překvapilo, že stavba probíhala rychle a bez problémů. Byl jsem připravený na nejrůznější komplikace a průtahy, ale ty naštěstí nenastaly. Stavby byla dokončena dřív, než jsem čekal," říká s úsměvem pan Urs.

Ačkoliv dům ještě není zařízený, působí velmi útulně a rodinně. Na první pohled nás zaujala opravdu veliká okna, která se k tak prostornému domu dokonale hodí. Příjemné světlo v domě vytváří pozitivní atmosféru. „Chtěl jsem, aby do domu proudilo hodně denního světla, ale nedocházelo ke zbytečným únikům tepla a zvyšování nákladů za vytápění." Dům je vytápěn elektřinou. Provozní náklady pan Urs zatím odhaduje na 800,- Kč měsíčně, v domě nebydlí. Od počátku bylo jeho plánem zhodnocení finančních prostředků, takže dům je na prodej.

Veškeré stavební práce a dodávky realizovala společnost WELFAST a investor tvrdí, že je se stavbou velmi spokojen. „Celá stavba probíhala podle zdravého smyslu a plánu. S projektantem bych dnes možná vyřešil trochu jinak WC v přízemí, ale vše ostatní je k mé naprosté spokojenosti," dodává investor.